Çekmeköy Veteriner Kliniği

Vet Check Veteriner Kliniği, 2013 yılında Çekmeköy'de kuruldu.  Kurucu hekimler Gamze Kalyoncu Tanrıkulu ve Orkun Tanrıkulu  açtıkları işletmeyi kısa zamanda geliştirerek ta
Devamını Oku ...

İletişim Bilgilerimiz

© Tüm Hakları Saklıdır 2024
DESİNG & DEVELOPER BY BULUT KURU

Aşı ve Pet Pasaport

Aşılama, en temel koruyucu hekimlik uygulamasıdır. Aşılanacak hayvanın en az 6 haftalık, sağlıklı olması ve antiparaziter uygulamalarının tamamlanmış olması gerekmektedir. Bağışıklığı düşüren ilaçlar uygulanmamış olmalı ve ileri gebe olmamalıdır. Kullanılan aşıların çalışabilmesi için uygun şartlarda muhafaza edilmesine azami dikkat etmekteyiz.

Gelişmiş aşı takibi programımızla, hasta sahibine takvimi geldiğinde otomatik hatırlatma mesajı göndermekteyiz. Her aşı uygulamasından sonra aşı karnesine bilgileri kaydedilmekte ve uygulayan hekimce imzalanıp kaşelenmektedir. 

Kliniğimize uğramakta zorluk yaşayan dostlarımızın aşılama, kontroller ve diğer ihtiyaçları için yerlerinde hizmet vermekteyiz ancak unutmayınız ki kliniğimizde aşı öncesi yaptığımız ön muayene son derece faydalıdır. Bu yüzden aşı için kliniğimizi dostunuzla birlikte ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Aşılama ile korunabildiğimiz hastalıklar şunlardır;

Köpek Gençlik Hastalığı (Distemper) : Solunum, sindirim ve sinir sisteminde bozukluklar oluşturan bulaşıcı ve öldürücü virüs nedenli bir hastalıktır.

Köpeklerde Kanlı İshal (Parvoviral Enteritis) : Parvovirus tip 2 tarafından oluşturulan akut seyirli, kanlı ishal, ani ölüm ve kusmayla karakterize çok bulaşıcı ve öldürücü virüs kaynaklı bir hastalıktır.

Köpek Karaciğer Hastalığı (Hepatitis Contagiosa Canis) : Köpek Adenovirus Tip-1 tarafından oluşturulan başta karaciğer olmak üzere sindirim ve solunum sistemlerini etkileyen, ateşli, akut seyirli bulaşıcı ve ölümcül bir viral hastalıktır.

Enfeksiyöz Laringotracheitis : Köpek Adenovirus Tip-2 tarafından oluşturulan tonsillitis ve faringitis ile karakterize, bulaşıcı viral bir solunum sistemi hastalığıdır.

Leptospirosis : Akut, subakut ve kronik seyirli hemoglobinüri (kanlı idrar), kanlı ishal, sarılık ve böbek bozukluğu oluşturan bulaşıcı ve öldürücü bakteriyel bir hastalıktır.

Köpek Boğmacası (Cennel Cough) : Bordetella bronchiseptica tarafından oluşturulan kronik bir öksürükle karakterize üst solunum yollarının çok bulaşıcı bakteriyel enfeksiyonudur. Tedavisi oldukça uzun sürer.

Coronavirüs Enfeksiyonu: İştahsızlık, kusma, kanlı ve mukuslu ishal ve depresyonla karakterize bulaşıcı virüs nedenli bir hastalıktır.

Köpek Herpes Virüs Enfeksiyonu : Yenidoğan yavrularda perakut veya akut hemorajik nekrozlarla ölümlere, ergin köpeklerde solunum ve ürogenital sistemlerde enfeksiyon oluşturan bulaşıcı virüs nedenli bir hastalıktır.

Kuduz : Rabies virusu tarafından oluşturulan akut seyirli, bilinç kaybı, huzursuzluk, saldırgan tavır, salya artışı, yutkunma güçlüğü ve çeşitli felçlerle karakterize ölümle sonuçlanan zoonoz (insanlara da bulaşabilen) ve oldukça önemli viral bir hastalıktır.

Kedi Gençlik Hastalığı (Feline Panlökopeni): Yüksek ateş ve kusmayla seyreden, bazı vakalarda ishale de neden olan ölümcül bir viral hastalıktır.

Kedi Calicivirus: Çoğunlukla, akut oral ve üst solunum yolu hastalıkları yaratan bir viral hastalıktır. Özellikle dilden köken alan oral ülseratif lezyonlar, hapşırma ve burun akıntısı başlıca semptomlarıdır.

Kedi Gribi / Kedi Nezlesi (Kedi Herpes Virus): Latent-gizli özellikte bir viral enfeksiyondur. Genellikle vücutta uyku döneminde olan virus, genel anestezi,  hastalık, yaşam koşullarındaki değişiklikler, immunsupresif ilaç kullanımı ve stres gibi bağışıklık sisteminin olumsuz etkilendiği durumlardan sonra klinik belirtiler gösterir. Bu belirtiler, öksürük, burun akıntısı, kusma, göz kızarıklıkları ve göz akıntısı, bazen yüksek ateş ve iştahsızlıktır.

Feline Lösemi: Kedilerin tükrük bezi, kemik iliği ve solunum yolu gibi pek çok hücresinde çoğalabilen ve ölümcül hastalık tablosuna neden olan FelVin neden olduğu, sinsi bir hastalıktır.