Çekmeköy Veteriner Kliniği

Vet Check Veteriner Kliniği, 2013 yılında Çekmeköy'de kuruldu.  Kurucu hekimler Gamze Kalyoncu Tanrıkulu ve Orkun Tanrıkulu  açtıkları işletmeyi kısa zamanda geliştirerek ta
Devamını Oku ...

İletişim Bilgilerimiz

© Tüm Hakları Saklıdır 2024
DESİNG & DEVELOPER BY BULUT KURU

Mikrocip Uygulamasi

Avrupa Birliği Pet Pasaport Yasasına göre, evcil hayvanların yurtdışına çıkacakları zaman mikroçip uygulaması zorunlu kılınmıştır. Mikroçip, kedi ve köpeklerin kimlik bilgilerinin kalıcı bir şekilde kayıt altına alınmasını sağlayan, yaklaşık bir pirinç tanesi büyüklüğünde  teknolojik bir üründür.

Her mikroçip 15 haneli bir numara içermektedir ve bu eşi olmayan numara, bir veri tabanına girilip can dostunuzla ilgili kimlik bilgileri burada kayıt altına alınmaktadır. ISO 11784 ve 11785 standartlarına uygun özel okuyucuları ile dünyanın her tarafında kolaylıkla okunabilmektedirler. . Böylece yalnızca yurtdışına çıkarken değil, köpeğinizin kaybolması ya da çalınması gibi durumlarda da size ulaşılabilir.

Mikroçip uygulaması, belirtilen standartlara uygun olarak kliniğimizde yapılmaktadır. Yalnızca aşı kadar ağrılı olan bu işlem, sadece 1 dakika sürmektedir.