Çekmeköy Veteriner Kliniği

Vet Check Veteriner Kliniği, 2013 yılında Çekmeköy'de kuruldu.  Kurucu hekimler Gamze Kalyoncu Tanrıkulu ve Orkun Tanrıkulu  açtıkları işletmeyi kısa zamanda geliştirerek ta
Devamını Oku ...

İletişim Bilgilerimiz

© Tüm Hakları Saklıdır 2024
DESİNG & DEVELOPER BY BULUT KURU

Röntgen

Kliniğimizde Fuji CR sistemleri kullanılmaktadır. Çekilen görüntü bilgisayar ekranına aktarılır, üzerinde teşhisi kolaylaştıracak ayarlar yapılarak çoğunlukla çekim tekrarına gerek duyulmadan görüntüde en iyi sonuç elde edilmektedir. Dolayısıyla hastalar ortalama % 50 daha az radyasyona maruz kalmaktadır. Konvansiyonel yöntemlerle elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir.

Bilgisayarlı röntgen ile çekilen bütün röntgen filmlerinin dijital ortama aktarılması ve yıllarca saklanması hastanın ve vaka takibinin sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Görüntüler başka bir hekimle kolayca paylaşılabilmekte ve gerektiğinde konsültasyon hız kazanmaktadır. Kalça displazisi, kalp büyümesi, kırık parçaların boyu, böbreğin boyutları ve ortopedik operasyonlar için gerekli özel ölçümler hatasız yapılabilmektedir.

İlaçlı Röntgen / İndirekt Radyografi:

Vücut boşluklarına kontrast maddeler verilerek yapılan radyografik görüntülemelerdir.  En sık uygulananları sindirim sistemi, böbrek ve idrar kesesi incelemeleridir. Sindirim sisteminin ilaçlı röntgenle incelenmesi çoğunlukla yutulan yabancı cisimlerin tespiti, megaözefagus gibi patolojiler, bağırsaklarda invaginasyon gibi vakaların teşhisinde çok önemlidir.

Kalça Displazisi - PennHİP:

Kalça displazisi, en sık olarak Alman Çoban Köpekleri, Rottweiler, Golden Retriewer ve Doberman gibi büyük ırklarda ortaya çıkmasına rağmen her ırktan köpekte görülebilen, genetik kökenli kalıtımsal bir hastalıktır. Kalça ekleminin şeklinin değişmesi sonucunda eklem kıkırdağında oluşan hasar nedeni ile ağrı ve hareket sınırlanması ile sonuçlanır.

Bu hastalığın en erken teşhisi 4-5 aylık yaş aralığında pennhip yöntemiyle röntgen görüntülemesiyle olmaktadır.